Zápis čtyřicátý pátý

…nějak přestávám rozumět všem těm lékařským postupům. V prosinci CT hlavy k vyloučení fokálního ložiska. Nález naprosto v pořádku. Zelená rýma se ovšem drží dál.

Včera (24.4.) jsem se odhodlala jít znovu na oční. Kontrola nitroočního tlaku mě potěšila…leze to dolů :) Zaskočila mě debata o sputu :) Normální vyšetření sputa probíhá 24 hodin. Pokud se objeví nějaká potvora, nechává se „růst“ dalších 24 hodin kvůli citlivosti na ATB. Jsou ale typy potvor, které ke svému růstu potřebují mnohem víc času. Třeba má „oblíbená“ mykoplasmata nebo tuberkulóza.

Nebudu chodit kolem horké kaše. Podstoupila jsem Shirmer test na suché očíčko a vzápětí poměrně razantní stěr z očního víčka právě na uvedená mykoplasmata. Kdo neprožil, neuvěří. Ouvej ještě teď, když si na to vzpomenu.

A oklikou se tento zážitek blíží k původnímu začátku…CT vyšetření. Na stěr z víčka totiž můj zrakový analyzátor reagoval trochu přehnaně. Celou noc oko zalepené zeleným hnisem a teplota nad 37. I laik by tipoval nějaký zánět. Moje putování po ORL, očním, plicním…trvá už čtyři roky. Za tu dobu nespočet odběrů krve, vyšetření sputa, výtěrů odevšed…a teď čekám na výsledek, který má přinést pošimrání štětičkou pod víčkem…po čtyřech letech by moje putování mohlo být u konce…

Komentáře