Zajímavosti

NENAKUKUJTE A PŘIDEJTE SE !!!

VÍTÁM VÁS NA TĚCHTO WEBOVÝCH STRÁNKÁCH A JSEM RÁDA, ŽE VÁM JSOU INSPIRACÍ… Připomínky, rady nápady pište, prosím, do komentářů pod jednotlivými články nebo přes kontaktní formulář

Jmenuji se Tereza (Réza) Kratochvílová a jsem dlouholetá pacientka se systémovou formou lupus erythematodes. V současnosti píši tento web o lupusu a správcuji skupinu LUPUS ČR na sociální síti facebook.

S revmatem až na kraj světa

David Kříž nemá systémový lupus, ale jiné autoimunitní onemocnění – juvenilní idiopatickou artritidu.

Článek S revmatem až na kraj světa najdete na stránkách Revma Ligy ČR.

Zdroj: https://www.revmaliga.cz/…-kraj-sveta/?…

Gogle Plus končí

Sociální síť Google Plus končí. G+ přestála 2. dubna 2019 fungovat a smaže veškerý nahraný obsah. Stránka o lupusu tedy už nebude dostupná.

Join the Map - připojte se

Zajímavý projekt, který má propojovat lidi s chronickými a vzácnými chorobami. Připojte se k mapě

Vplyv svojpomocnej skupiny na socializáciu a život chronicky chorých

Prosím o vyplnění dotazníku…

*Vážená pani, vážený pán, volám sa Veronika Červenková a som študentkou magisterského štúdia v odbore sociálna práca na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce na tému Vplyv svojpomocnej skupiny na socializáciu a život chronicky chorých. Vybrala som si teda pacientov s ochorením Systémového lupusu erythematosus. Dotazník je anonymný a bude slúžiť iba na výskumné účely.

12. říjen - Světový den artritidy (World Arthritis Day)

Každoročně se 12. října spojí lidé na celém světě ve snaze zviditelnit revmatická a muskuloskeletální onemocnění. Připojte se i vy…

Veselé Velikonoce...

Autoimunitní nemoci NEJSOU nedokonalou sebevraždou...

V časopisu Reflex, v Listech Cyrila Höschla, se objevil dotaz. „Nejsou autoimunitní nemoci jakousi nedokonalou sebevraždou?“ Nejprve mě to docela vyděsilo, ale když jsem si článek přečetla, donutilo mě to k zamyšlení. K zamyšlení nad tím, kam až jsou lidé ochotní ve svém smýšlení zajít, pokud jsou přesvědčeni o své „pravdě“.

Při hledání odkazů jsem objevila dotaz původní, napsaný na webu pana profesora Höschla Dotaz kopíruji celý, stejně tak i odpověď pana profesora.

"Vlčí" nemoc - Systémový lupus erythematodes

„Jak bojovat, když se proti nám bouří vlastní tělo“ je podnadpis propagačního materiálu farmaceutické firmy GlaxoSmithKline (GSK).

Zdroj:

http://www.gsk.cz/…vy-lupus.pdf

PF 2014