Těhotenství

Web "Společnosti pro psychosomatickou podporu léčby neplodnosti"

Společnost pro psychosomatickou podporu léčby neplodnosti byla o.p.s.založena proto, aby napomáhala těm, kteří se buď dostanou do jakýchkoli problémových situací v rámci léčby neplodnosti nebo procesu asistované reprodukce, nebo cítí potřebu léčbě neplodnosti napomoci vlastním aktivním přístupem. Další informace ZDE

Zdroj:

http://www.podporareprodukce.cz/

Mať lupus už neznamená, že nebudete mať dieťa!

Další dobré zprávy :) Slovenský web Najmama.aktuality.sk uveřejnil článek „Mít lupus už neznamená, že nebudete mít dítě!“. Více na odkazu ZDE

Informace v angličtině ZDE

Zdroj:

http://najmama.aktuality.sk/…e-mat-dieta/

http://www.medscape.com/…ticle/753176

Těhotenství a léky

Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou klouby, kůže, ledviny, mozek, serózní blány (pobřišnice, osrdečník) atd.

Léčba je závislá na stupni a rozsahu postižení. Používají se léky ze skupin kortikoidů, cytostatik, antimalarik, imunosupresiv.

Poměrně časté jsou dotazy, zda je možné určitý lék možné užívat i během těhotenství. Následující článek informuje o lécích vhodných i nevhodných, o komplikacích které užívání daných léků přináší atd.

Webové stránky prof. MUDr. Zdenky Ulčové-Gallové

Uvádím ZDE odkaz na webové stránky prof. MUDr. Zdenky Ulčové-Gallové, která je vědecká pracovnice, lékařka a učitelka v oboru gynekologie, porodnictví a klinické imunologie. V jedné z jejích knih, Neplodnost – útok imunity lze najít i nějaké informace o těhotenství se SLE a antifospolipidovým syndromem. Vybrané informace ZDE

Zdroj:

MUDr. Zdenka Ulčová-Gallová – Neplodnost (útok imunity) ISBN 80–247–1493–0

http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/

Publikační činnost Zdenky Ulčové-Gallové

Zdenka Ulčová-Gallová je vědecká pracovnice, lékařka a učitelka v oboru gynekologie, porodnictví a klinické imunologie.

Na odkazu ZDE najdete knížky kde je autorkou nebo spoluautorkou.

Zdroj:

Zdenka Ulčová-Gallová – Neplodnost – útok imunity ISBN 80–247–1493–0

http://www.fnplzen.cz/…ublikace.htm

Imunita a poruchy plodnosti (článek MUDr. Madara)

Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou klouby, kůže, ledviny, mozek, serózní blány (pobřišnice, osrdečník) atd. Kvůli tvorbě protilátek mohou mít některé ženy s lupusem potíže otěhotnět.

*Příroda chce, aby se její „děti“ rozmnožovaly – je to jedna ze základních vlastností živé hmoty. Někdy se však i příroda zmýlí a dostane se do slepé uličky. Léčba by jí měla pomoci najít správnou cestu, nikdy by ji neměla znásilňovat. Neplodnost má mnoho příčin.

"Společnost pro zdravé rodičovství - Aperio"

"Trochu jiná máma" - AZ rodina

Krásně napsaný článek. Pohled na těhotenství u zdravotně znevýhodněných mamin. Po přečtení se mi vrátily vzpomínky na vyhlášenou pražskou porodnici a přístup tamních lékařů. O dost lepší to bylo po šesti letech v pardubické porodnici :) Tímto ještě jednou díky paní doktorce Kokrdové.

Z nedávného vyprávění kamarádky s roztroušenou sklerózou jsem pochopila, že české zdravotnictví stále není připravené na „trochu jiné mámy“. Bohužel.

http://www.azrodina.cz/…-to-ma-tezsi

Nová technika zmrazování lidských vajíček

Tohle téma je velice zajímavé, takže se budu snažit najít co nejvíce informací. Články mají pouze informativní charakter a nemusí se shodovat s mým (a ani vaším) názorem na celou problematiku!!!

Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou srdce, klouby, kůže, plíce, cévy, ledviny a centrální nervový systém (CNS).

Pacienti často podstupují chemoterapii (např. léčbu cyklofosfamidem), která má samozřejmě vliv na poškození pohlavních buněk (a tím na plodnost).