Lázně

Indikační seznam pro lázeňskou péči 2015

Od 6. ledna 2015 je platný novelizovaný Indikační seznam pro lázeňskou péči. U vybraných diagnoz se vrací zpět 28 denní pobyt. U nemocí pohybového ústrojí je to šest indikací z dvanácti – VII/1, VII/2, VII/3, VII/4, VII/10, VII/11).

Lázně Velichovky v insolvenci

Lázně Velichovky a.s. podaly návrh na insolvenci a k 15. červenci 2013 přerušily provoz. V současnosti nepřijímají pacienty na léčbu a jsou uzavřeny.

Zdroj:

http://www.velichovky.cz/

http://www.obecvelichovky.cz/

Léčebné lázně - Lázně Bohdaneč

*Léčebné lázně Bohdaneč slouží k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy, Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci.

Radon – radioaktivní zloduch nebo geniální léčitel?

*Radon, respektive izotop radonu 222, je chemicky inertní plyn, který vyvěrá v krušnohorských hlubinách a rozpouští se v podzemních pramenech. Je zdrojem měkkého ionizujícího záření alfa. Při radonové koupeli je tělesný povrch vystaven jakési energetické sprše radonových alfa-částic, a spouští se tak řetězec fyziologických reakcí.

Místo tří týdnů dva

…i lázeňskou péči čekají změny…

*…krátit by se měla doba pobytu. Nyní pacienti mohou v lázních zůstat až 28 dní a pobyt se jim může prodloužit. Nově by se mohla základní délka pobytu zkrátit na 21 dní a o možnosti prodloužení smějí rozhodnout jen revizní lékaři pojišťovny. Velká změna čeká ty, jimž pojišťovna hradila takzvanou kompenzační lázeňskou léčbu. Tedy jen procedury.

Další lázně "na lupus"

Lázně Slatinice léčí nemoci pohybového ústrojí, bolesti zad, páteře a kloubů, pooperační stavy, poúrazové stavy, artrózu a osteoporózu. Minerální prameny přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku a řadou dalších zdraví prospěšných prvků mají velmi příznivý vliv na nemoci pohybového ústrojí a některých kožních onemocnění. Vedle komplexní a příspěvkové lázeňské léčby nabízejí lázně preventivně relaxační a rekreační pobyty.

**Od 1. 8.

Lázně Teplice v Čechách

Lázně Teplice se nalézají na severu Čech v podhůří Krušných hor.

Hlavním léčebným zdrojem jsou termální prameny, vyvěrající z porfyrových vrstev. Ve všech lázeňských domech jsou prameny využívány především k léčení pohybového ústrojí a cévních nemocí.

Více informací ZDE nebo na ofociální stránkách lázní Teplice v Čechách ZDE

Indikační seznam pro lázeňskou péči o dospělé, děti a dorost

Seznam indikací pro lázeňskou péči na webu nova-medicina.cz ZDE

Jako vhodná lázeňská místa pro lupus pacienty jsou doporučeny lázeňská místa

  • Jáchymov
  • Teplice v Čechách
  • Klimkovice

Zdroj:

http://nova.medicina.cz/…/ind_sez.htm#a7

Lázně Jáchymov

Město Jáchymov leží v západních Čechách v zalesněném údolí na úpatí Krušných hor. Je asi 20 kilometrů vzdálený od lázeňského města Karlovy Vary.

Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku – radonovým minerálním vodám.

Více informací ZDE

Seznam indikací pro lázeňskou léčbu

Na stránkách moje-lazně.cz najdete, kromě spousty dalších informací , i seznam indikací pro lázeňskou péči.

Lupus (a jiná difúzní onemocnění pojiva např. sklerodermie, polyomyositida, dermatomyositida, Sjogrenův syndrom, překryvné syndromy) jsou v seznamu indikací .

Komplexní lázeňskou léčbu lze poskytnout v klinické remisi na doporučení revmatologa.