Fibromyalgie

Fibromyalgie - centra léčby bolesti

Seznam center léčby bolesti

Fibromyalgie v ordinaci revmatologa - ZDN

Pro pacienty s fibromyalgií doporučuji odkaz na stránkách Zdravotnických novin. Jsou souhrnné informace o fibromyalgii – první zmínky, kritéria ACR, charakteristika onemocnění, výskyt v populaci, možnosti léčby atd.

Další info o tomto onemocnění najdete na stránkách Fibromyalgik

Fibromyalgie - "tender points"

Lupus je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje nejrůznější části lidského těla. Nejčastěji to jsou klouby, kůže, ledviny, mozek, serózní blány (pobřišnice, osrdečník) atd.

Asi 25% pacientů s lupusem má i fibromyalgii.

Zdroj:

WALLACE, Daniel. The lupus book. [s.l.] : Oxford University Press, 2005. What is the relationship between lupus and fibromyalgia, s. 291. ISBN 0–19–518181–6.

Terapie bolesti - seznam lékařů

Webové stránky pro fibromyalgiky (a nejen pro ně)

V nedávné době byly spuštěny webové stránky, které se věnují této, lékaři mnohdy opomíjené, nemoci.

http://fibromyalgik.webnode.cz/

Fibromyalgie v MKN10

Fibromyalgii lze najít v Mezinárodní statistické klasifikaci nemocí a přidružených zdravotních problémů (ICD – International Classification of Diseases) pod číslem diagnózy M79.7.

Zdroj: MKN10 – Mezinárodní klasifikace nemocí (10. revize)

Fibromyalgie - zamyšlení

Pročítám se opakovaně příspěvky k fibromyalgii. Jsou to silné příběhy a klobouk dolů před každým, kdo diagnózu má. (všichni víme, jak to s diagnostikováním fibromyalgie je)

Zdravotnictví je velký bysnys. Na jedné straně se léky doslova rozdávají a na straně druhé léčba není. Respektive lékař, ochotný zabývat se touto problematikou, chybí.

Na stránkách NFA (National Fibromyalgia Association) je objevila odkaz "FIND A FIBRO-FRIENDLY DOCTOR. Je možné si najít doktora, který o fibromyalgii ví a zabývá se jí.

Asociace fibromyalgiků

Kontakt na NFA (National Fibromyalgia Association)

http://www.fmaware.org/site/PageServer

Fibromyalgie - kontakt

Do komentářů se ozvalo velké množství pacientů s fibromyalgickým syndromem. Mezi jinými i Lenka, která je dostupná na mailu

aknelproch@seznam.cz

tak jí zkuste napsat. Pěkný den všem Rozárka

Fibromyalgie na pokračování 5.

Jaké jsou symptomy? pokračování

Duševní nebo emocionální poruchy se vyskytují u více než poloviny pacientů s fibromyalgií. Mezi tyto příznaky patří špatná koncentrace, zapomnětlivost, změny nálady, podrážděnost, deprese a úzkosti. Pevné stanovení diagnózy fibromyalgie je obtížné a není možné potvrzení laboratorními testy.